KONST / Litografier / Litografi 9996184
nr 999 6184
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), 231/310, signerad, 40x34
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 7 december 2015
kl 19:55:42
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman